30 listopada 2011

Rafał „Stunter13” Pasierbek - Mistrz Świata

Rafał Stunter13 Pasierbek
Kim jest Rafał Pasierbek, znany jako Stunter 13? Jest Mistrzem Świata we freestyle’owej jeździe na motocyklu, określanej nazwą Stunt. Tytuł ten zdobył na zawodach XDL Indy FMF Cup w 2011 roku w Indianapolis w Stanach Zjednoczonych. Czym jest ów Stunt? Może najlepiej będzie zobaczyć, aby móc docenić kunszt tego wyjątkowego zawodnika. Poniżej zamieszczam film z przejazdu finałowego Rafała „Stunter13” Pasierbka na zawodach XDL Indy FMF Cup 2011 (z kanału Stunter13tv na youtube).
Rafał „Stunter13” Pasierbek posiada własną stronę www.stunter13.com, gdzie znajduje się znacznie więcej informacji - w tym notka biograficzna, zdjęcia i filmy.Dla mnie Rafał Pasierbek jest doskonałym przykładem tego jak polskie media pomijają niektórych z wielkich Polaków. Co prawda sam Stunter13 jest zdania, że Stunt nie jest zbyt znanym sportem, ba wręcz zniesławianym przez szaleńców jeżdżących na jednym kole po ulicach o czym wspomniał w wywiadzie dla wywiady.tv. Zgadzam się z nim i przyznam rajcę, że może i akrobacje motocyklowe nie są tak znanym sportem jak zawody skoków narciarskich, ani tak prestiżowym jak wyścigi formuły pierwszej. Jednak chyba każdy się ze mną zgodzi, że tytuł Mistrza Świata bez względu na rodzaj i prestiż dziedziny sportowej pozostaje bez zmiennie ten sam i tak wyjątkową osobą należy się chwalić. Zwłaszcza, że determinacja Rafała Pasierbka jest godna podziwu.

Rafał Stunter13 Pasierbek

Podczas zawodów w Indianapolis jeździł na pożyczonym motocyklu. Lecąc do Stanów Zjednoczonych na te zawody torby miał wypchane częściami motocykla. Dlaczego? Oczywiście wszystko rozbija się o… pieniądze. Całym szczęściem firma logistyczna Schnug wsparła Rafała i sponsorowała mu przelot, natomiast przyjaciele z USA wsparli go jak tylko mogli. Przykrym jest, że Rafał Pasierbek jest niesamowitym sportowcem, a wie o nim tylko znikoma część Polaków. Dlaczego? Oto jak został potraktowany przez Polską Telewizję, gdzie pojawił się w programie… „Pytanie na śniadanie”
Oczywiście nie ujmując temu programowi, muszę przyznać, że to chyba mało odpowiednie miejsce jak na informację o tego rodzaju sporcie. Przecież takie programy są adresowane głównie do kobiet, prawda? Rozumiem rzecz jasna, że o tak wspaniałym sportowcu należy mówić możliwie jak najwięcej i podawać go za przykład, ale fakt, że w telewizji publicznej pojawił się tylko w tym programie jest moim zdaniem wielkim niedopatrzeniem. Cóż media w Polsce uwielbiają chyba pomijać wielkich Polaków, a chyba jeszcze chętniej podawać informacje o ich niepowodzeniach, przykład - Lucjan Łągiewka. Wynalazek Lucjana Łągiewki odpowiednio nagłośniony w prasie i telewizji mógłby zostać wprowadzony w życie już kilka lat temu i dziś tysiące ludzi, którzy zginęli w wypadkach samochodowych żyliby nadal, a sam wynalazca już dziś zapewne byłby właścicielem patentu na pochłaniacz energii. Rafał „Stunter13” Pasierbek jest podobnie pomijany przez polskie media. Choć jak na razie jest szansa na to, że polskie media się obudzą i zaczną mówić o wyjątkowym sportowcu jakim jest Stunter 13. Przecież jest on doskonałym przykładem, że determinacja i konsekwentne dążenie do celu przynosi efekty i, że to właśnie na takich ludziach jak Rafał Pasierbek powinni się wzorować młodzi ludzie. Wszyscy młodzi ludzie, nie tylko sportowcy.
Rafał Stunter13 Pasierbek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz